Soovitused

* Ilusale lõpptulemusele annab suure osa profesionaalne fotomeik, lisaks muidugi heale enesetundele :) Fotomeik on õhuke ja täpne, millega saab peita ja rõhutada täpselt seda, mida soovime pildil näha. Fotomeik on üldiselt tavameigist intensiivsem, mistõttu võib julgelt teha tavapärasest veidi tugevama meigi. Et ka meestel ja lastel nägu läikima ei jääks, on soovitatav neilegi veidi puudrit panna.  Meigiga luuakse kogu imago.

* Juuksed on meie ehe. Neid erinevalt sättides saab luua erinevaid meeleolusid. Kaunilt korrastatud juuksed on üks peamisi nippe, et tekiks ilus ja terviklik väljanägemine, ka meesterahvaste puhul. Vahel võib piisata ka sellest, et võtad lihtsa
lt kaasa kammi :)

*Riietuse valimisel võiks eelistada puhtaid, selgeid ja heledaid toone, vältida võiks väga mustrilisi ja läikivaid riideid. Kandes ühevärvilist riietust pealaest jalatallani, paistad välja pikema ja saledamana. Väldi horisontaalset triipu, mis muudab näiliselt tüsedamaks. Kui oled tüsedam, kui Sulle meeldiks, eelista tumedamaid värvitoone. Kõrge vööjoonega püksid muudavad jalad pikemaks. Kui soovid teha täispikka pilti, pööra tähelepanu riiete ning jalanõude puhtusele. Kui tuled pildistama grupiga jälgi, et riided sobivad omavajel ka kokku, leia ühine toon, nüanss või huvitav detail, et lõpptulemus joonistuks ühtsemaks.

* Ole valmis järgima fotograafi nõuandeid, tema näeb Sind kõrvalt ja teab, mis näeb fotol parim välja. Tihtipeale asjad, mis tunduvad päriselus veidi naljakad, näevad lõpptulemusena fotol siiski huvitavad välja.

* Katsu pildil olla pigem loomulik, püüe olla keegi teine- ei pruugi hiljem sulle niiväga enam meeldida.  

* Lastele võiks eelnevalt rääkida fotosessiooni olemusest, et luua sellest positiivne ettekujutus. Väiksemate laste puhul tasub silmas pidada, et nende magamis- ega söömisaeg ei langeks sessioonile. Samuti palun kaasa võtta nendele vajalikud eakohased asjad: lemmikmänguasi ja/või mingi maiustus, taskurätik, juua jms.

* Soovitav on stuudiosse kohale tulla 15 minutit enne broneeritud fotosessiooni algust. See on piisav aeg ettevalmistuste tegemiseks. Hilinemise korral võib osa Sinu pildistamise ajast kaotsi minna. Et jääda piltidele võimalikult värskena, puhka enne fotosessiooni hästi välja.